Препоручујемо

Јутарње богослужење
Сваким даном
у 7:00 часова

све информације на телефон:
+387 65/982-961
(о. Нектарије)

ИЛИНДАНСКИ САБОР НА ДУГОЈ ЊИВИ ПДФ Штампа
Вијести - Вијести
понедељак, 01 август 2016 00:02

В

Већ дуги низ година, манастир Дуга Њива прославља своју Крсну славу, Св. пророка Илију у Недјељу пред Св. пророка и тим поводом се окупи велики број вјерника, као што је то био случај и ове године.

Празновање је отпочело вечерњим богослужењем у суботу, а крунисано сутрашњом Литургијом. На Литургији је началствовао архимандрит Симеон, игуман манастира Бишње, уз саслужење свештеника Синише Лазића и Горана Пањкова из Модриче, затим архимандрита и игумана овога манастира Нектарија Тешића, ђакона Јелисеја Ђукића (сабрат манастира) као и много вјерног народа који се окупио на ову свечаност. Након завршене Литургије услиједио је културно-умјетнички програм у порти манастира, а послије и такмичења у дисциплинама: бацање камена с рамена, трчање у врећи и потезање конопца.

Захваљујемо се свима који су помогли при организацији овог сабрања.